Hoe oud wordt een goudvis nu eigenlijk? Dit is een vraag die niet veel mensen zich afvragen wanneer ze een goudvis aanschaffen. En omdat goudvissen niet veel aandacht vereisen en goedkoop in aanschaf zijn, worden jaarlijks miljoenen van deze diertjes verkocht in Nederland. Maar realiseer je dat een goudvis jaren aandacht vraagt!
Levensverwachting goudvis
Een goudvis kan een leeftijd bereiken tussen de 18 en 25 jaar. Er zijn zelfs uitschieters bekend welke oplopen tot maar liefst 49 jaar! Nu zal lang niet iedere goudvis tientallen jaren meegaan. De uiteindelijke leeftijd die de vis kan halen is afhankelijk van verzorging en leefomgeving. Een goudvis die in Nederland als huisdier gehouden wordt zal gemiddeld niet veel ouder worden dan een jaar.
Gemiddelde leeftijd goudvis
Onderstaande geven een goede indicatie voor de levensverwachting van goudvissen in verschillende levensomstandigheden. De gemiddelde goudvis die in Nederland gehouden wordt, blijkt uit de cijfers helaas een zeer slecht leven te hebben:
- Gemiddelde levensverwachting Goudvis: 18-25 jaar
- uitschieters zeer oude goudvissen: tot 49 jaar
- Gemiddelde levensverwachting goudvis in Nederland: <1 jaar
- Goudvis in vissenkom: 0,5 jaar
- Goudvis met voldoende ruimte (aquarium / vijver), goede kwaliteit water en juiste verzorging: 20 jaar
Aquarium, vissenkom of vijver: leefomgeving heeft grote impact op levensverwachting
In Nederland werden de meeste goudvissen traditioneel gehouden in een vissenkom. Vissen die in een kom leven worden over het algemeen niet veel ouder dan een jaar. Probleem hiermee is dat er in een vissenkom onvoldoende water zit dat snel warm wordt. Goudvissen zijn koudwaterdieren, waardoor dit voor problemen zorgt en de vissen vroegtijdig overlijden. Daarnaast is eenzaamheid ook niet levensbevorderend. Goudvissen zijn dieren die niet goed in eenzaamheid kunnen leven. Wanneer ze met meerderen leven zullen ze ouder worden.
In een aquarium of vijver met oog voor waterkwaliteit en voldoende andere vissen zal een goudvis ouder worden. Afhankelijk van de verzorging is 20 jaar geen uitzonderlijke leeftijd.
Mijn moeders sluierstaart leeft nu al 8 jaar in de vissenkom
Onze goudvis leeft al 23 jaar in een kom en het ziet er naar uit dat hij nog heel veel jaren mee gaat.
Hij is begonnen als een klein oranje visje met 2 medebewoners. Deze twee medebewoners waren inderdaad binnen een aantal maanden dood. Onze grote vriend was eerst mooi oranje maar is inmiddels al 20 jaar wit van kleur.
Ik denk dat deze vis best wel bijzonder is en misschien gaat hij mij nog wel overleven in zijn kommetje.
Gelukkig doen de verzorgers in de reacties het goed, maar dat de doorsnee goudvis in zeer slechte omstandigheden leeft en dan doodgaan zo van “Wir haben es nicht gewusst”, schandalig dat dat hier kan
Mijn goudvis is nu 14 jaar en 2 handen lang lijkt meer op een kooi karper hij is sinds een half jaar alleen want toen ging zen blinde maatje dood , maar hij doet het nog steeds goed maar zit idd in een grote aquarium
Wij hadden goudvissen in een aquarium maar omdat onze zoon deze niet schoonhield hebben we van een cementkuip een vijver in de tuin gemaakt inclusief fontein, waterplanten en keien. Ondanks vorst en hete zomers leven alle vier de goudvissen al een paar jaar in deze vijver.
Wij hebben idd ook 3 goudvissen. De oudste is bijna 10. De andere 2 zijn bijna 7.
Hallo allemaal
Wij hebben een goudvis die ouder is dan onze oudste dochter.
We weten niet precies hoelang we hem al hadden maar onze dochter is geboren op 30-05 1994.
Dus onze BOB is minimaal 26 jaar oud en zwemt er nog volop los.
Je leest wel eens dat ze niet alleen kunnen zijn maar dit zal liggen in wat voor kom/aquarium ze leven denk ik.
We hopen dat BOB nog jaren bij ons is.
Groetjes Ben
Onze goudvis heet ook Bob! Ongeveer 15 jaar oud
Hallo,
Ik ben heel blij voor me zelf dat ik niet in dat cijfer zit dat de goudvissen in nederland slechte verzorging krijgen.
Mijn 2 goudvissen zijn nu boven 7 jaar, en zijn net zo lang als een (mannen) middel vinger.
Ze krijgen vanaf ’t begin om de 3 dagen schoon water, en ook elke dag voer ( wat dat eigenlijk te veel is ) en ook natuurlijk grote vissenkom.
Dat wou ik even kwijt.
Met vriendelijke groeten
Fatima