Een eigen plek in de tuin voor je konijn
Gepost op 20-05-2010 in Konijnen, Verzorging | 0 reacties
Ruimte voor je konijn
Eigenlijk is het vreemd dat konijnen nog steeds zo vaak worden gehouden in kleine hokken met nauwelijks bewegingsruimte. Het is op die manier weliswaar vrij makkelijk om de boel schoon te houden, maar je konijn wordt er niet vrolijker op. Natuurlijk kun je hem af en toe uit zijn hok halen en hem in de tuin laten lopen. Als je veel ruimte in de tuin hebt, kun je ook overwegen een deel van je tuin helemaal voor je konijn in te richten. Daarmee geef je hem een eigen plekje, zonder dat je steeds op hem hoeft te letten. Ook kan hij dan zelf bepalen of en wanneer hij in zijn hok kruipt.
Bedenk je wel dat konijnen van nature dol zijn op graven. Als je zo’n tuin wilt aanleggen, zorg dan ook voor een ondergrondse gaasomheining van circa zeventig centimeter diep. Daarmee voorkom je dat je konijn in de tuin van de buren belandt of gewoon de benen neemt.
Overzichtelijke tuin
Het is verstandig om de konijnentuin overzichtelijk te houden, zodat je het snel ziet als je konijn zich vreemd gedraagt of misschien wel ziek is. Al met al is het een kwestie van afwegingen maken. Je konijn zal het zeker waarderen als hij zich lekker vrij kan bewegen.


