Wanneer je de ruime, lichte Faunaland in het centrum van Den Dolder binnenloopt heet Chester, een Spaanse jonge reu van onbestemd ras, je al vrolijk welkom. Hij is door de eigenaren als pup geadopteerd uit een Spaans asiel. Ze hadden hem aan de hand van een foto via internet gevonden en waren op slag verliefd. Ook klanten van Faunaland komen regelmatig met hun ‘Spanjaardje’ winkelen.

Het asiel La Linéa de la Conceptión

Anne-Marie, eigenaresse van drie Spaanse hondjes, komt hier wekelijks winkelen. Naast de artikelen die ze gewoon aan de kassa afrekent mag ze ook regelmatig spulletjes meenemen die Faunaland schenkt aan het Spaanse asiel in La Linéa de la Conceptión. Ze is één van de vele vrijwilligers van het asiel dat dankzij de steun van sympathisanten als Faunaland Den Dolder draaiende kan blijven. Anne-Marie: “ik kwam hier direct nadat we onze eerste hond uit Spanje adopteerden, vijf jaar geleden. Zo’n hond heeft onder slechte omstandigheden moeten leven en heeft in het asiel, waar men altijd kampt met geldgebrek, minder goed voer gegeten.

Natuurlijk is Faunaland er niet alleen voor asieldieren. Maar een asiel als dat in La Linéa de la Conceptión, dat door een Nederlander wordt gerund en wordt gesteund door de Nederlandse stichting Second Chance Foundation, kan de extra hulp goed gebruiken.

Anne-Marie:” Alle geadopteerde honden die naar Nederland reizen, doen dit pas nadat ze een bloedtest hebben ondergaan, gechipt zijn, een Europees paspoort voor gezelschapdieren hebben en op gedrag zijn getest. Een zieke of onbetrouwbare hond komt niet naar Nederland. Ze worden hier door een adoptieteam pas na zorgvuldig onderzoek gekoppeld aan een baasje. Onze droom is dat we ooit geen honden meer in Nederland hoeven te plaatsen, omdat men in het land zelf zorgt voor een dierwaardig bestaan van huisdieren. Het is fantastisch dat Faunaland ons helpt met steun in natura als goed voer. En denk aan geneesmiddelen als Scalibor tekenbandjes en Frontline, die broodnodig zijn om de honden in het warme klimaat daar te beschermen tegen zandvliegen, teken en vlooien”.

Dat laatste behoort tot de expertise van een andere partner van het asiel. Botéba B.V., groothandel in diergeneesmiddelen die onder andere Faunaland voorziet van medische producten voor kat en hond, heeft het asiel inmiddels ook leren kennen en omarmt de doelstelling en het werk van de vrijwilligers in Nederland en Spanje. Samen met zijn fabrikanten schenkt Botéba producten met een korte expiratiedatum  aan het asiel. Dankzij deze steun kan men hierdoor iets doen aan enkele van de grootste vijanden van het asiel: teken, mijt en vlooien. Bob Rulkens van Botéba: “vooral in zuidelijk Europa heeft men last van deze ziekteoverbrengers. Dankzij de goede bescherming die onze producten bieden kunnen we voorkomen dat honden in zo’n primitieve leefomgeving als het asiel onnodig ziek worden.”

Meer weten over deze stichting en dit asiel?
Kijk op www.animalinneed.com